ראיון על האלבום '33' עם ברברה ברמודו בתוכנית פרימר אימפקטו 2004
Univision Online
02/10/2003
______________________________________________________________

 

ברברה ברמונדו בראיון עם לואיס מיגל לא יכלה לדלג על "השאלה הצפויה": מיהיא מירקה בשבילך? "השאלה הצפויה" לא נענתה. בסוף הראיון תמונות שלא פורסמו דיברו בעד עצמן. לואיס מיגל ומירקה נראו מגיעים בערב, לאירוע, מתנשקים בלחי, מחייכים ובזה סיכמה ברברה את הראיון הבלעדי שלה: "מה שברור אין צורך לשאול עליו"

"אני משועשע ממה שממציאים"

ברברה ברמודו נסעה עד לקנקון, מקסיקו, כדי לראיין באופן בלעדי את לואיס מיגל, אשר העניק מסיבת עיתונאים ושמונה ראיונות בלבד בעקבות שחרור האלבום החדש שלו "33".

לבוש בלבן, שזוף, עם הים של קנקון ברקע, לואיס מיגל השיב בנינוחות לשאלות, ולהערות של מגישת התוכנית פרימר אימפקטו. בהן שאלה שלא היתה יכולה שלא להשאל.

ברברה: מיהיא מירקה בשבילך?
לואיס מיגל: נושאים אישיים אני מעדיף להשאיר אישיים. בשיחה שהמשיכה, האליל המקסיקני דיבר על הורדות פיראטיות, על ילדים, על בדידות ואפילו על ניתוחים.

ברברה: אני מרחמת עלייך
לואיס מיגל: מדוע?

ברברה: בגלל שאתה הולך להתחיל דבר "שיגרום לך להרבה נחת", שהוא להתעמת עם התקשורת. נתחיל עם החלק הקל: מדוע האלבום הזה חשוב?
לואיס מיגל: האלבום הזה חשוב, כמו שכולם חשובים. זהו פרק נוסף, שמגדיר את הגיל שלי 33, ואלו 11 שירים מאוד יפים, שנהנתי מהם, ממלחינים שונים, ואני משיק אותו במקסיקו, אחרי אני לא יודע כמה שנים שלא השקתי אלבום במקסיקו, וזאת היתה הכוונה, לעשות את זה כאן.

ברברה: ההורדות הפיראטיות גורמים לכך שתעשיית המוזיקה גוועת. הודות להתקדמות הטכנולוגית החדשה אפשר להוריד מהאינטרנט. מה תגיד למעריץ שרוצה להוריד את האלבום "33"?
לואיס מיגל: שזה עושה נזק רב למוזיקה בכלליות. התעשייה כולה, כל מי שמתפרנס ממוזיקה זה פוגע בנו וכשאני עושה את השיחה הזאת, זה בעיקר להגן על המוזיקה, אני רוצה שזה יובן, לא מדובר רק על התועלת שלי, אלא של כל האמנים, כל המלחינים, כל הזמרים, כל המפיקים, של כל אולפני ההקלטות, של כל כך הרבה אנשים שתלויים במכירות אלבומים. צריך לזכור שההורדות הפיראטיות הם לא דבר אחר מאשר אנשים שגונבים, וזה מאוד רע.

ברברה: הם עושים חשק לחנוק אותם
לואיס מיגל: (צוחק) זה קצת מתסכל לדעת שיש אנשים שמנצלים לרעה מצבים כאלה.

ברברה: אחת ההנאות שלך היו להיות כמו דני שובבני
לואיס מיגל: באמת?

ברברה: פנים יפות, והרווח בשיניים אני עכשיו מסתכלת עלייך וכבר אין לך רווח. עשית משהו?

לואיס מיגל: כמו שאומר מייקל ג'קסון, שהוא לא עשה שום ניתוח נכון? לא עשיתי שום דבר. פעם עברתי תאונה על הבמה. שרתי על הבמה ואחת המעריצות שעלתה על הבמה כדי לחבק אותי פגעה בי עם המיקרופון. וזאת היתה אחת הסיבות שכבר לא הרגשתי בנוח איתן, ושרציתי לתקן אותן, הייתי צריך לעשות את זה.

ברברה: אתה אוהב ילדים?
לואיס מיגל: אם אני אוהב? ילדים? כן, ברור, ומאוד.

ברברה: גדלת במשפחה טיפוסית ובגיל ההתבגרות שלך היה שינוי דרמטי, קיצוני, האם לואיס מיגל היה רוצה משפחה כזאת?
לואיס מיגל: הייתי רוצה להקים משפחה. בעתיד אנסה לראות את האופן שבו אוכל להקדיש יותר זמן לחיי האישיים ואולי כן לחשוב על משפחה, על ילדים, אני חושב שכל גבר רוצה בזה בשלבים שונים בחייו. זה דבר שממלא אותי בתקווה ואני לא רוצה לדחות.

ברברה: אתה מגיל לגיל שבו הגוף מבקש ממך? לא? אדם בגילך, בן 33, נאה, רווק, נולדים לו ילדים ולך "נולדים" הורים.
לואיס מיגל: אני מעדיף לשים בצד את כל הנושאים האישיים.

ברברה: לואיס מיגל תמיד הגן על פרטיותו.
לואיס מיגל: אני לא מצליח, כמו שכולם שמו לב לכך. יש דברים שאתה רוצה לשמור לעצמך.

ברברה: מבחינתי, לא קל לי לשאול אותך את השאלה הזאת
לואיס מיגל: אז אל תשאלי.

ברברה: אבל אני חייבת לשאול. אמרת בשנה שעברה שלא מצאת אהבה. האם השנה מצאת?
לואיס מיגל: אני מאוד שמרן בנושאים פרטיים וזאת לא תהיה ההזדמנות, הרגע, אני רוצה להבהיר, שכל מה שהוא נושא נשפחתי זה דבר שהוא בשבילי. בנוסף, אני מעדיף שימציאו דברים כי זה מאוד משעשע אותי כשאני קורא את כל הדברים שממציאים.

ברברה: מי עוזר לך להשאר עם הרגליים על הקרקע?
לואיס מיגל: אני עוזר לעצמי. אף אחד לא מושלם, לכולם יש בעיות, מצבים אישיים..."

>> קישור לכתבה בספרדית

 

 

דף הבית


מאמרים

2004

ראיון על האלבום '33' עם ברברה ברמודו בתוכנית פרימר אימפקטו