דף הבית  I לואיס מיגל  I מוזיקה  I גלריית תמונות I מעריצים I צור קשר

 

 
מגזינים ומאמרים >>2017 >> ברוכים הבאים לקרנבל הרגשות של לואיס מיגל
05/12/2017
שרית קרן


 

מיגל מוכיח כשיש כשרון אמיתי, לא צריכים למכור את הנשמה כדי להצליח

בספר בראשית, מסופר שיעקב, אחד מאבות האומה הישראלית הקמאית, נאלץ לעבור תלאות במשך שנים ארוכות עד שהתאחד עם אהובת ליבו הנצחית, רחל, וכך אנחנו מעריציו ומעריצותיו של הזמר המקסיקני לואיס מיגל, לאחר 7 שנים ארוכות בהן לא הוציא אלבום, מתאחדים איתו שוב, דרך אלבומו החדש "Mexico por Siempre" [מקסיקו לתמיד] שיצא ב 24 בנובמבר וכולל 14 שירים של גדולי הזמרים של אמריקה הלטינית.

"מקסיקו לתמיד" לוקח את המאזינים לקרנבל של רגשות, אפשר לא להבין מילה אחת בספרדית שאומר מיגל, אבל כששומעים את שירתו לאורך האלבום, גם הלב האדיש ביותר לא יכול להשאר אדיש, מכיוון שהוא ניחן ביכולת הגשה נדירה של שירים, והוא לא רק שר את השירים, הוא מספר אותם, חושף את נשמתו בכל שיר ושיר. מיגל הוא אומן של רגשות. מתנת-אל לעולם.

השיר שפותח את האלבום הוא 'La fiesta del Mariachi' [המסיבה של המריאצ'י] שהוא גם השיר הראשון שיצא לקידום האלבום, ובו הוא מזמין אותנו לחגוג את העושר של התרבות המקסיקנית, כאשר בקולו של מיגל אפשר לשמוע עד כמה הוא מאושר וגאה לשיר על מקסיקו, יחד עם המריאצ'י ורגאס. עם 'Llamarada' השיר השני שיצא לקידום האלבום, כבר בפתיח, מיגל מרשים בקול טנור עוצמתי. אחת השורות מתוך השיר שתפסה את תשומת ליבי היא "Siempre recordare aquellos ojos verdes": 'תמיד אני אזכור את העיניים הירוקות האלה',  שיר שבוודאי מעריצותיו ישמחו לשיר בהופעותיו של הגבר בעל העיניים הירוקות המהפנטות.

אי אפשר להתעלם מהקאבר שמיגל עושה לשיר של הזמר חואן גבריאל
'No Discutamos' [לא נתווכח], גם הוא ממקסיקו, ובדרך הייחודית לו הוא מצליח לקחת את השיר הזה ולממש את מירב הפוטנציאל שקיים בו.
השיר השביעי באלבום
'Porque te conoci', [למה הכרתי אותך] הוא בולרו שרק מיגל יודע לשיר בצורה כזאת, השיר נפתח בליווי של גיטרה בלבד וזה נשמע נהדר, לכן זה יהיה נפלא אם יעשה בעתיד מופע אקוסטי. אחריו מגיע 'Deja que salga la luna' [תני לירח לעלות] האפל, מעין טנגו עם נגיעות ספרדיות, בו מיגל שר בפזמון בסגנון יודל. בשיר הזה אני מדמיינת שהוא נמצא בזירת שוורים שמשולה לזירת אוהבים ובה הוא נלחם על לב אהובתו.
בשיר
'Sin sangre en las venas' [בלי דם בורידים] נותר להחזיק כוסית ביד ולהצטרף לשיר יחד איתו ולהנות מהאווירה המקסיקנית. השיר שסוגר את האלבום 'Los dias felices' [הימים המאושרים] הוא במקור של הזמר ושחקן הקולנוע הצרפתי-ארמני שארל אזנבור. בשבילי יש "לפני" ו"אחרי", אחרי ששומעים את השיר בביצוע עוצר נשימה (אודה ששמעתי את השיר הזה כבר עשרות פעמים ונפעמת ממנו כל פעם מחדש). זאת לא הפעם הראשונה שמיגל שר משיריו של אזנבור, לאלבום 'Romances' שיצא בשנת 1997 הוא הקליט את 'De querete asi'
[De T'Avoir Aimee] והמסקנה המתבקשת היא שמיגל צריך להקליט אלבום שלם משיריו של הזמר אזנבור.

עם אלבום מריאצ'י, בשנת 2017, מיגל לוקח סיכון, תעשיית מוזיקת המריאצ'י מדשדשת, זמרים שרים שירים שהם לרוב מכניים, בלי שום רגש עם מילים שטחיות ובאנליות. ולמעשה, מיגל לאורך הקריירה שלו תמיד לקח סיכונים, בתחילת שנות ה-90 כשהוא רק בן 21, אחרי תקופה שבה העולם האזין ללהיטי דיסקו, פאנק ורוק, אליל הנוער של אמריקה הלטינית, הוציא אלבום של שירי בולרו קלאסיים שנשכחו במשך שנים עד שחידש אותם, ובשנת 1999 כשאומנים רבים עשו קרוס-אובר לסצינת המוזיקה האנגלית-לטינית מכיוון שזה היה באופנה, מיגל נשאר נאמן לדרכו ולמעריציו והוציא את אלבום המופת 'Amarte es un placer' ובכך הוא מוכיח כשיש כשרון אמיתי, לא צריכים למכור את הנשמה כדי להצליח.

חשוב לציין שמיגל מפיק בעצמו את אלבומיו, דבר שאמצעי התקשורת באמריקה הלטינית לא טורחים לציין או לדבר עליו, רובם מעדיפים לעסוק ברכילות זולה על חייו. 10 ימים לאחר יציאתו של האלבום, 'מקסיקו לתמיד' רושם הצלחה מסחררת, באתר אמזון, ברשימת אלבומי רבי המכר הלטיניים, האלבום נמצא במקום הראשון, והיום נכנס גם למקום הראשון ברשימת אלבומי רבי המכר של בילבורד בז'אנר שירי המוזיקה המקסיקנית. בנוסף, אמש נערכה מכירה מוקדמת להופעותיו של מיגל במקסיקו, ובעקבות הדרישה הגבוהה לכרטיסים, הוסיף הופעות נוספות שיתקיימו בסוף חודש פברואר.

בעולם כל כך מכני שרודף אחר המהיר ופעמים רבות המזוייף, תודה לאל שנשאר זמר יחיד ומיוחד שיסעיר אותנו ויגע לנו בנשמה.

 

  

דף הבית

 

ברוכים הבאים לקרנבל הרגשות של לואיס מיגל

השירים החדשים של לואיס מיגל מתנגנים בתחנות רדיו ישראליות